Choroba Quebo

Nadszedł czas, żeby opowiedzieć o niezbyt miłej przygodzie Quebo. Podczas spaceru nad jeziorem przez chwilę nieuwagi nadgryzł leżącą w trawie parówkę. To ona najprawdopodobniej mu zaszkodziła – kilka godzin później zwymiotował. Od razu zadzwoniliśmy do znajomego weterynarza, który kazał nam obserwować Quebo i gdyby to się powtórzyło, przyjść na wizytę. Niestety jego zdrowie się nie polepszyło i następnego dnia musieliśmy udać się na wizytę. Spędziliśmy tam ponad 2 godziny, nie byliśmy jedynymi pacjentami, a poza tym musieliśmy poczekać, aż skończy się kroplówka. Nie było łatwo, bo Quebo wcale nie cieszył się z przebywania w nowym, dziwnym miejscu. W końcu jednak poddał się, położył i był w miarę spokojny. Weterynarz wiedział, jak sobie z nim poradzić i nawet zastrzyki nie były problemem. Pomocne jest mówienie do psa i głaskanie go, żeby czuł się jak najbezpieczniej. Okazało się, że Quebo ma nieżyt żołądka, dostał 4 zastrzyki i kroplówkę do podania w domu.

Wszyscy byli zaangażowani w opiekę nad Quebo, co chyba nawet mu się podobało. W domu wszystko szło łatwiej, no bo jednak był „u siebie”.

Dużo czasu przespał po niemiłych przeżyciach, w dodatku musiał wytrzymać cały dzień bez jedzenia, a to było dla niego niemałe wyzwanie. Przez następne 2 dni znowu musiał przetrwać 4 zastrzyki, pobranie krwi i kroplówkę. Wcale nie cieszył się na kolejne spacery w okolicach gabinetu, ciągnął smycz w drugą stronę i dopiero w środku się uspokajał. Na szczęście było coraz lepiej, zaczął jeść i nawet cieszył się na wyjście z domu. Potem jeszcze tylko dostawał tabletki, ale raczej nie narzekał, bo były schowane w ulubionych smakołykach 🙂  Teraz jeszcze bardziej uważamy na to, żeby niczego nie zjadł na spacerze, ale żadnego psa nie da się do końca upilnować. Przecież nie będziemy cały czas prowadzać go na krótkiej smyczy, bo to dla niego żadna frajda. Najważniejsze jest szybkie reagowanie – wtedy wszystko powinno skończyć się dobrze 🙂

 

Przeczytaj też:

Domowe ciasteczka dla psa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.